0 0
Sallatë me lakër të kuqe

Sallatë me lakër të kuqe

Ingredients

Adjust Servings:
1 lakër e kuqe
1 filxhan jogurt
2-3 thelpinj hudhre
3 lugë gjelle vaj
arra
Cuisine:

  Një sallatë e shijshme, e bukur dhe e lehtë për t’u bërë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 587 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Lakrën grijeni në rende e më pas fërgojeni në vaj bashkë me thelpinjtë e hudhrës.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtojani afro 5 lugë gjelle ujë dhe lëreni të kaurdiset për 4-5 minuta të tjera, duke e përzier vazhdimisht.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pasi të jetë fërguar lakra, shtojani jogurtin, kripë sipas dëshirës dhe përziejeni mirë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Me ndihmën e një filxhani ose kupe, sallatës jepini formën që dëshironi.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në fund shtoni nga një thelb arre dhe shërbejeni.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Arsyet pse duhen konsumuar qepët e njoma
  next
  Sallatë me patëllxhanë
  • 587 Views
  • 20 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 lakër e kuqe
  1 filxhan jogurt
  2-3 thelpinj hudhre
  3 lugë gjelle vaj
  arra

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Arsyet pse duhen konsumuar qepët e njoma
  next
  Sallatë me patëllxhanë