0 0
Sallatë me patate

Sallatë me patate

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr patate
1 spec i kuq
4 qepë të reja
2 vezë të ziera
100 gr tranguj turshi
4 lugë gjelle majonez
6 lugë gjelle ajke e thartë
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Sallatat me patate janë gjithmonë të shijshme, posaçërisht kur provojmë mënyra të reja të përgatitjes së tyre.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 5,782 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Patatet e paqëruara ziejini në ujë me kripë. Pastaj qërojeni dhe priteni në kubikë mesatarë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Patateve shtojuni vezët e prera, specin dhe qepët e grira.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në masë hidhni edhe trangujt turshi të grirë imët dhe përziejini mirë të gjitha.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ajkën bëjeni bashkë me majonezë dhe shtojani sallatës. Përziejini mirë të gjitha dhe sallatën e përgatitur kështu futeni në frigorifer që të ftohet.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Sallatë me trangull, kos dhe arra
  next
  Tortë kokosi
  • 5,782 Views
  • 30 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr patate
  1 spec i kuq
  4 qepë të reja
  2 vezë të ziera
  100 gr tranguj turshi
  4 lugë gjelle majonez
  6 lugë gjelle ajke e thartë
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë me trangull, kos dhe arra
  next
  Tortë kokosi