0 0
Sallatë me rrepka e karrotë

Sallatë me rrepka e karrotë

Ingredients

Adjust Servings:
4 rrepka
4 karrota
1 qepë
25 gr gjethe mente të grirë
30 gr fara kungulli
30 gr Fara luledielli
Për dressing:
1 lëng portokalli
5 lugë gjelle uthull balsamike
3 lugë gjelle vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Sallata me rrepë të freskët është më e shëndetshme sesa sallata e bërë me rrepë të zier ose të gatuar, pasiqë kjo e fundit, gjatë zierjes humbet disa nga nutrientët e rëndësishëm.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 536 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Nëse keni blerë rrepka e karrota organike, atëherë nuk është e nevojshme t’i qëroni. Thjeshtë pastrojini mirë para grirjes.

  Step 2
  Mark as Complete

  Rrepkën e karrotat grijini me rende.

  Step 3
  Mark as Complete

  Qepën grijeni në rrathë të hollë dhe bëjini bashkë me rrepkën e karrotën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni të gjithë përbërësit e tjerë, ndërsa pak fara e gjethe mente lërini për më vonë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Përbërësit për dressingun trazojini mirë të gjitha dhe hidhjani sipër sallatës.

  Step 6
  Mark as Complete

  Para servimit, shtojani edhe farat dhe mentën e ndarë mënjanë.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Pizza n’skarë
  next
  Domate të mbushura
  • 536 Views
  • 15 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4 rrepka
  4 karrota
  1 qepë
  25 gr gjethe mente të grirë
  30 gr fara kungulli
  30 gr Fara luledielli
  Për dressing:
  1 lëng portokalli
  5 lugë gjelle uthull balsamike
  3 lugë gjelle vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pizza n’skarë
  next
  Domate të mbushura