0 0
Sallatë Nicoise

Sallatë Nicoise

Ingredients

Adjust Servings:
120 gr tuna të konservuar
50 gr tomatina
2 vezë të ziera
6 patate
6 gjethe sallatë e gjelbër
ullinj të zinj
Për salcën:
2 lugë gjelle magdanoz të grirë imët
5 gr mustardë Podravka
2 lugë gjelle uthull vere të bardhë
4 lugë gjelle vaj ulliri
5 gr mjaltë
5 gr rigon
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Provojeni këtë recetë klasike për sallatën e famshme, të cilën mund ta shijoni qoftë për drekë qoftë për darkë. Me Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 820 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Të gjithë përbërësit për salcën miksohen bashkë dhe lihen mënjanë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Vezët zihen, qërohen dhe ndahen në katër pjesë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Sallata e gjelbër lahet, thahet e pritet.

  Step 4
  Mark as Complete

  Edhe patatet zihen, qërohen dhe grihen në rende e hidhen mbi sallatë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Shtoni tomatinat, ullinjtë, tunën dhe vezët.

  Step 6
  Mark as Complete

  Sipër hidhjani salcën dhe shërbejeni.
  Ju bëftë mirë!

  previous
  Ëmbëlsirë me çokollatë
  next
  Bukë pa gluten
  • 820 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  120 gr tuna të konservuar
  50 gr tomatina
  2 vezë të ziera
  6 patate
  6 gjethe sallatë e gjelbër
  ullinj të zinj
  Për salcën:
  2 lugë gjelle magdanoz të grirë imët
  5 gr mustardë Podravka
  2 lugë gjelle uthull vere të bardhë
  4 lugë gjelle vaj ulliri
  5 gr mjaltë
  5 gr rigon
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ëmbëlsirë me çokollatë
  next
  Bukë pa gluten