0 0
Sallatë pule

Sallatë pule

Ingredients

Adjust Servings:
300 gr file pule
2 domate
2 tranguj
1 sallatë e gjelbër
1 lugëz mustardë
vaj
lëng limoni
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Një sallatë e shijshme dhe e ushqyeshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 669 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Mishin lajeni, priteni sipas dëshirës dhe skuqeni në vaj.

  Step 2
  Mark as Complete

  Trangujt e domatet pritini, sallatën lajeni, thajeni e priteni.

  Step 3
  Mark as Complete

  Më pas këto bashkojini me mishin e skuqur të pulës.

  Step 4
  Mark as Complete

  Mustardën bashkojeni me vajin, shtoni lëngun e një limoni, kriposeni e piperoseni.

  Step 5
  Mark as Complete

  Këtë salcë hidheni mbi sallatën e përgatitur dhe shërbejeni.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Konsumoni tri hurma në ditë, 5 vlera ushqyese për organizmin tuaj
  next
  Curry me qiqrra
  • 669 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  300 gr file pule
  2 domate
  2 tranguj
  1 sallatë e gjelbër
  1 lugëz mustardë
  vaj
  lëng limoni
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Konsumoni tri hurma në ditë, 5 vlera ushqyese për organizmin tuaj
  next
  Curry me qiqrra