0 0
Sallatë pule

Sallatë pule

Ingredients

Adjust Servings:
300 gr Gjoks pule
2 domate
2 tranguj
1 sallatë e gjelbër
1 lugë e vogël mustardë
vaj
limon
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Një sallatë e lehtë, ushqyese dhe e shijshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,024 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Pulën priteni në copë më të vogla dhe fërgojeni në tavë me pak vaj.

  Step 2
  Mark as Complete

  Domatet e trangujt pritini, sallatën lajeni, thajeni e priteni.

  Step 3
  Mark as Complete

  Mustardën trazojeni me vaj, shtoni lëngun e një limoni, kripë e piper.

  Step 4
  Mark as Complete

  Këtë salcë hidheni mbi sallatën e përgatitur, trazojini mirë të gjitha dhe servojeni.

  previous
  Fruta në skarë
  next
  Salcë ranch
  • 1,024 Views
  • 20 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  300 gr Gjoks pule
  2 domate
  2 tranguj
  1 sallatë e gjelbër
  1 lugë e vogël mustardë
  vaj
  limon
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Fruta në skarë
  next
  Salcë ranch