0 0
Sallatë rigoleto

Sallatë rigoleto

Ingredients

Adjust Servings:
120 gr sallatë e gjelbër
30 gr rukola
100 gr konzervë peshk ton
1 domate
1 trangull
2 vezë të ziera
5 lugë gjelle vaj ulliri
uthull balsamike
kripë
4 lugë gjelle majonez
1 lugë gjelle magdanoz
3 lugë gjelle lëng limoni
Cuisine:

  Një sallatë me shije të përsosur!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 319 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Sallatën e gjelbër e rukolën lajini mirë e kullojuni ujin e tepërt.

  Step 2
  Mark as Complete

  Domaten e trangullin lajini e thajini e më pas prijini e bashkojini me sallatën.

  Step 3
  Mark as Complete

  Kriposini e shtojuni vajin e ullirit dhe uthullën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Vendosini në pjatancën e sallatës e sipër tyre vendoseni peshkun ton- të cilin më parë e keni kulluar nga vaji i konzervës.

  Step 5
  Mark as Complete

  Shtoni edhe vezët e prera në rriska.

  Step 6
  Mark as Complete

  Majonezën bashkojeni me magdanozin e me lëngun e limonit. Këtë përzierje hidhjani sipër sallatës.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Kifle me miell integral
  next
  Musaka me spinaq
  • 319 Views
  • 20 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  120 gr sallatë e gjelbër
  30 gr rukola
  100 gr konzervë peshk ton
  1 domate
  1 trangull
  2 vezë të ziera
  5 lugë gjelle vaj ulliri
  uthull balsamike
  kripë
  4 lugë gjelle majonez
  1 lugë gjelle magdanoz
  3 lugë gjelle lëng limoni

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kifle me miell integral
  next
  Musaka me spinaq