0 0
Sallatë rukola me qitro e shegë

Sallatë rukola me qitro e shegë

Ingredients

Adjust Servings:
100 gr rukola
2 mandarina
2 portokaj të kuq
1 shegë
Cuisine:

  Një sallatë freskuese me përbërës të shijshëm që tashmë u ndodhen në shtëpi.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 423 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Portokajt dhe mandarinat qërojini mirë duke ua hequr edhe pjesën e bardhë nën lëvore.

  Step 2
  Mark as Complete

  Më pas pritini në file të holla, shtrydhjuni lëngun e tepërt dhe ruajeni këtë mënjanë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Rukolën e larë e të tharë vendoseni në pjatë, shtoni filetë e mandarinës e portokallit të kuq. Shtoni edhe lëngun e ruajtur më parë dhe disa fara shege.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shërbejeni.

  previous
  Pjatë spanjolle me hudhër, vezë e bukë
  next
  Mish pule me kungull hokaido
  • 423 Views
  • 10 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  100 gr rukola
  2 mandarina
  2 portokaj të kuq
  1 shegë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pjatë spanjolle me hudhër, vezë e bukë
  next
  Mish pule me kungull hokaido