0 0
Sallatë shope

Sallatë shope

Ingredients

Adjust Servings:
4 domate
150 gr djath të fortë me yndyrë
2 speca
2 vezë të ziera
1 qepë
1 spec djegës
50 ml vaj
gjethe magdanozi
Cuisine:

  Sallata shope mbase mund të jetë ndër sallatat më të përdorura dhe më të famshme në Ballkan. Ne po ju sjellim një variant të përgatitjes së saj. Me Shije.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,499 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Specat piqini e më pas qërojini.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj grijini dhe bëjini bashkë me qepën e domatet e prera.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni edhe specin djegës të grirë imët dhe dy vezë të ziera.

  Step 4
  Mark as Complete

  Kriposini, shtoni vaj dhe trazojini mirë të gjitha.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në fund shtoni edhe gjethe magdanozi.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Tavë me patate e djath
  next
  Speca të mbushur me djath
  • 1,499 Views
  • 20 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4 domate
  150 gr djath të fortë me yndyrë
  2 speca
  2 vezë të ziera
  1 qepë
  1 spec djegës
  50 ml vaj
  gjethe magdanozi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tavë me patate e djath
  next
  Speca të mbushur me djath