0 0
Salmon krokant

Salmon krokant

Ingredients

Adjust Servings:
4 rriska bukë të ftohtë
4 file salmoni
1 fije kopër
lëkura e një limoni limon
50 gr Vaj ulliri ekstra i virgjër
gjethe trumze
piper të bardhë
një tufë magdanoz
rozmarinë PODRAVKA
kripë
Cuisine:

  Një vakt me peshk, asnjëherë nuk është një ide e keqe. Sidomos kur bëhet fjalë për recetën që do të ndajmë me ju në vazhdim. Peshk salmon krokant nga jashtë dhe jashtëzakonisht i butë përbrenda. Shijojeni!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 513 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Rriskat e bukës i copëtojmë dhe i vendosim në blender bashkë më trumzën, kopërin, rozmarinën e majdanozin. Shtojmë edhe lëvoren e limonit, pak kripë dhe vajin e ullirit.

  Step 2
  Mark as Complete

  Masa bluhet mirë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pastaj nxjerrim nga frigoriferi filetë e salmonit dhe i thajmë mirë më letër kuzhine.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pastaj filetë i rendisim në tavën përkatëse, u hedhim sipër nga masa e bluar në blender dhe i pjekim në furrën e parangrohur në 180 gradë për 20 ose 25 min.

  previous
  Tortë me vishnje
  next
  Kek brownie me çokollatë dhe dredhëza
  • 513 Views
  • 35 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4 rriska bukë të ftohtë
  4 file salmoni
  1 fije kopër
  lëkura e një limoni limon
  50 gr Vaj ulliri ekstra i virgjër
  gjethe trumze
  piper të bardhë
  një tufë magdanoz
  rozmarinë PODRAVKA
  kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tortë me vishnje
  next
  Kek brownie me çokollatë dhe dredhëza