0 0
Shish-qebap me gjoks pule

Shish-qebap me gjoks pule

Cuisine:

  Gjoksi i pulës mbase mund të jetë mishi më i shumë-përdorshëm në trevat tona. Kjo për faktin se ai mund të gatuhet në mënyra të ndryshme dhe secilën herë do të ketë një shije karakteristike, që nuk krahasohet me gatimet e tjera. Ju sjellim recetën e shish-qebapëve me gjoks pule, që besojmë shumë do t’i adhuroni!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 947 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Nga përbërësit e mësipërm formojmë një marinadë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Më pas gjoksin e pulës e copëtojmë në pjesë të vogla dhe e lëmë të marinohet në këtë masë për 2-3 orë, duke e përzier herë pas here.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pastaj mishin e vendosim në “thuprat” përkatëse për fërgim. Këto të fundit pastaj i rendsimin në tavën ku do t’i pjekim.

  Step 4
  Mark as Complete

  Piqen për 20-25 min në furrën e parangrohur në 200 gradë.

  previous
  Pulë në salcë curry
  next
  Supë me perime pranverore
  • 947 Views
  • 3 ore e 20 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pulë në salcë curry
  next
  Supë me perime pranverore