0 0
Spinaq me vezë

Spinaq me vezë

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr spinaq
3-4 vezë
kripë
piper i kuq
piper i zi
2-3 lugë vaj
2 lugë salcë domatesh
1 qepë
gjysmë luge kopër grek (fenugreek)
Cuisine:

  Spinaq me vezë është një recetë e kahershme, që e kemi shpesh në tavolinat tona. Qoftë për një vakt të shijshëm mëngjesi, qoftë si pjatë të lehtë për darkë. Neve na pëlqen shumë. Po juve?

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 32,372 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Spinaqin e pastrojmë mirë dhe ia heqim rrënjët.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj qepën e grirë nisim e fërgojmë në vaj derisa të nis e ndryshojë ngjyrë. Shtojmë salcën e domates dhe pastaj spinaqin e grirë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pastaj shtoni edhe erëzat e koprën greke. Kur të jetë zbutur mirë spinaqi i theni sipër edhe vezët një nga një. Sipër i hedhim piper të kuq e mëlmesa sipas dëshirës. Spinaqi juaj me vezë është gati kur të jetë zier e bardha e vezës.

  previous
  Kofsha pule me perime
  next
  Tavë me makarona
  • 32,372 Views
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr spinaq
  3-4 vezë
  kripë
  piper i kuq
  piper i zi
  2-3 lugë vaj
  2 lugë salcë domatesh
  1 qepë
  gjysmë luge kopër grek (fenugreek)

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kofsha pule me perime
  next
  Tavë me makarona