0 0
Supa më e shijshme kremoze me selino

Supa më e shijshme kremoze me selino

Ingredients

Adjust Servings:
2 rrënjë selinoje
1 qepë
2 thelpinj hudhre
2 gjethe dafine
1/2 l lëng supe
4-5 lugë gjelle pana e lëngshme
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Kjo është nga ato supërat, që po i provuat një herë, do t’i bëni përherë. Nuk na besoni? Provojeni një herë…

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 501 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën grijeni imët e skuqeni në zjarr mesatar. Shtoni hudhrën dhe gjethet e dafinës.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni edhe selinon, të cilën më parë e keni prerë në rrathë të hollë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Kaurdiseni shkurtimisht dhe shtoni lëngun e supës.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ziejeni të mbuluar me kapak për 10-15 minuta ose derisa të zbutet selinoja.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pastaj, tenxherën largojeni nga zjarri e supën bluajeni mirë me blender dore.

  Step 6
  Mark as Complete

  Tenxheren kthejeni në zjarr e shtoni aq ujë sa mendoni se është e nevojshme për të fituar trashësinë e dëshiruar të supës.

  Step 7
  Mark as Complete

  Në fund hidhni edhe pananë, kripë e piper sipas nevojës.

  Step 8
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Supë shtëpie me mish pule
  next
  Krahë pule me mjaltë
  • 501 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 rrënjë selinoje
  1 qepë
  2 thelpinj hudhre
  2 gjethe dafine
  1/2 l lëng supe
  4-5 lugë gjelle pana e lëngshme
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Supë shtëpie me mish pule
  next
  Krahë pule me mjaltë