0 0
Supë e stinës

Supë e stinës

Ingredients

4 karrota të freskëta të qëruara dhe të prera hollë
1 qepë e prerë hollë
4 thelpinj hudhre të shtypur
3 filxhanë lëng pule
1-copë e vogël xhenxhefil i freskët të qëruar dhe të grirë
1/2 lëng limoni
piper
magdanoz
sipas dëshirës kos
Cuisine:

  Të gjitha supat me perime të freskëta janë të pasur me minerale, fibër dhe fitoushqyes të nevojshëm për të luftuar të ftohtin dhe gripin. Por edhe për të rënë në peshë, përmirësuar qarkullimin e gjakut, forcuar sistemin imunitetin dhe pastruar gjithë organizmin.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,377 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Ndizeni furrën në 170 gradë. Shtroni një letër pjekjeje mbi një tepsi dhe mbi të hidhni karrotat, qepët dhe hudhrën. Spërkatini me vaj dhe lërini të piqen për 15 minuta.

  Step 2
  Mark as Complete

  Hiqini nga furra dhe hidhini në një mikser së bashku me lëngun e perimeve, të limonit dhe xhenxhefilin.

  Step 3
  Mark as Complete

  Përziejini deri sa lëngu i formuar të jetë i njëtrajtshëm dhe kremoz.

  Step 4
  Mark as Complete

  Supën hidheni në pjatë dhe hidhini sipër majdanoz të grirë hollë. Shtoni pak kos nëse dëshironi dhe servireni të ngrohtë. /AgroWeb

  previous
  Polentë e pjekur me djath
  next
  Turshi me tranguj të vegjël
  • 1,377 Views
  • 25 min
  • Vështirësia: Medium
  • 170 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  4 karrota të freskëta të qëruara dhe të prera hollë
  1 qepë e prerë hollë
  4 thelpinj hudhre të shtypur
  3 filxhanë lëng pule
  1-copë e vogël xhenxhefil i freskët të qëruar dhe të grirë
  1/2 lëng limoni
  piper
  magdanoz
  sipas dëshirës kos

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Polentë e pjekur me djath
  next
  Turshi me tranguj të vegjël