0 0
Supë kremoze brokoli

Supë kremoze brokoli

Ingredients

Adjust Servings:
28 gr gjalpë
1 qepë e prerë
1 selino e prerë
0.75 l lëng pule
1.4 kg brokoli pa perfshirë pjesën drunore
45 gr gjalpë
30 gr miell
0.5 l qumësht
piper sipas dëshirës
Cuisine:

  Një supë Me Shije për gjithë familjen!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 3,267 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Shkrihen 28 gr gjalpë në një tenxhere supe.

  Step 2
  Mark as Complete

  Fërgojmë selinon dhe qepën derisa zbuten.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtojmë brokolin dhe lëngun e pulës. I mbulojmë me kapak dhe vlojmë për 10 minuta.

  Step 4
  Mark as Complete

  Vendosim masën në një blender duke mbushur vetëm gjysmen e blenderit, mbajmë kapakun e blenderit me një pecetë kuzhine dhe e ndezim blenderin derisa masa të jetë homogjene.

  Step 5
  Mark as Complete

  Përserisim të njejtën gjë me masën e mbetur dhe në fund e vendosim të gjithën në një tenxhere të pastër.

  Step 6
  Mark as Complete

  Në një tigan të thellë në zjarr në temperaturë mesatare vendosim 45 gr gjalpë, përziejmë brenda miellin dhe qumështin derisa të trashet dhe pastaj ia shtojmë supën.

  Step 7
  Mark as Complete

  Hedhim piper sipas dëshirës dhe servojmë!

  previous
  Gjellë me qiqrra
  next
  Gjellë me thjerrëza
  • 3,267 Views
  • 35 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  28 gr gjalpë
  1 qepë e prerë
  1 selino e prerë
  0.75 l lëng pule
  1.4 kg brokoli pa perfshirë pjesën drunore
  45 gr gjalpë
  30 gr miell
  0.5 l qumësht
  piper sipas dëshirës

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gjellë me qiqrra
  next
  Gjellë me thjerrëza