0 0
Supë kremoze me perime

Supë kremoze me perime

Ingredients

Adjust Servings:
1 qepë e kuqe
2 lugë gjelle gjalpë
2 filxhanë perime të përziera *sipas dëshirës
2 lugë gjelle miell
1 l lëng pule
125 ml ajkë për gatim
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  E mira e kësaj supe është koha e shkurtë e gatimit dhe shija e jashtëzakonshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 541 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën e grirë imët dhe perimet e përzgjedhura skuqini në gjalpë. Shtoni miellin dhe lëngun e pulës dhe lërini të ziejnë të gjitha bashkë për 20-30 minuta.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni kripë e piper sipas dëshirës.

  Step 3
  Mark as Complete

  Më pas të gjitha bluajini në blender, shtoni ajkën për gatim, miksojeni edhe një herë dhe shërbejeni.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Limonatë xhenxhefili
  next
  Supë me polentë
  • 541 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 qepë e kuqe
  2 lugë gjelle gjalpë
  2 filxhanë perime të përziera *sipas dëshirës
  2 lugë gjelle miell
  1 l lëng pule
  125 ml ajkë për gatim
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Limonatë xhenxhefili
  next
  Supë me polentë