0 0
Supë me kos

Supë me kos

Ingredients

Adjust Servings:
250 gr oriz
60 gr miell
350 gr jogurt
1.5 l ujë
gjalpë
vaj
kripë
magdanoz
mentë të thatë
Cuisine:

  A e keni provuar ndonjëherë këtë lloj supe? Bëhet shpesh në kuzhinën boshnjake dhe e lavdërojnë për shijen e veçantë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,163 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Orizin vendoseni në 2 l ujë me kripë dhe zijeni për 20 minuta.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kur të jetë zier orizi, kullojeni dhe lëreni të ftohet pak.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në një tenxhere ngroheni pak vaj e gjalpë, shtoni një lugë miell dhe skuqeni. Pastaj shtoni edhe ujin dhe lëreni të marrë një valë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Atëherë shtoni jogurtin e bërë bashkë me mentën e tharë dhe magdanozin. Lëreni të ziejë për 5 minuta e më pas shtojani orizin e zier më parë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në fund rregullojeni me kripë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Menemen
  next
  Tiramisu
  • 1,163 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  250 gr oriz
  60 gr miell
  350 gr jogurt
  1.5 l ujë
  gjalpë
  vaj
  kripë
  magdanoz
  mentë të thatë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Menemen
  next
  Tiramisu