0 0
Supë me perime

Supë me perime

Ingredients

Adjust Servings:
2 qepë
1/2 selino
2 karrota
125 gr spinaq
1 lugë gjelle margarinë
1 l lëng mishi
2 copa suxhuk
1 tufë magdanoz
1 filxhan bizele të ngrira
kripë
Cuisine:

  Supa, përvec se na shëron edhe na kujton kohërat kur të gjithë jemi mbledhur dhe kemi ngrënë bashkë me familjen.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 321 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Selinon, qepën dhe karrotën qërojini dhe prijini në copa të mëdha.

  Step 2
  Mark as Complete

  Spinaqin lajeni dhe prijeni për së gjati.

  Step 3
  Mark as Complete

  Margarinën shkrijeni në tenxhere e pastaj shtojani perimet. Kaurdisini shkurtimisht për 5 minuta.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni lëngun e mishit dhe vazhdojeni zierjen edhe për 15 minuta të tjera.

  Step 5
  Mark as Complete

  Barishtet lajini, prijini imët dhe shtojani suxhukut të prerë. Kriposini e më pas formoni toptha të vegjël.

  Step 6
  Mark as Complete

  Topthat e formuar shtoni tek supa me perime bashkë me bizelen dhe ziejini bashkë.

  Step 7
  Mark as Complete

  Supa është e gatshme në momentin që topthat dalin në sipërfaqe të supës.

  Step 8
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Makarona me spinaq e bizele
  next
  Brownie me banane
  • 321 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 qepë
  1/2 selino
  2 karrota
  125 gr spinaq
  1 lugë gjelle margarinë
  1 l lëng mishi
  2 copa suxhuk
  1 tufë magdanoz
  1 filxhan bizele të ngrira
  kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Makarona me spinaq e bizele
  next
  Brownie me banane