0 0
Supë peshku

Supë peshku

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr peshk * sipas dëshirës
1 qepë
1 karrota
pak selino
2 thelpinj hudhre
magdanoz
kripë dhe piper i zi
vaj ulliri
Cuisine:

  Shija e mrekullueshme e kësaj supe të thjeshtë peshku, nuk ka të përshkruar. Provojeni!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 2,278 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën dhe hudhrën e grirë imët fërgojini në vaj ulliri. Më pas shtojani rreth një litër ujë dhe karrotën e selinon e grirë imët.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kur zierja e perimeve të ketë mbaruar, shtojeni edhe peshkun dhe vazhdojeni zierjen për edhe 10 minuta të tjera.

  Step 3
  Mark as Complete

  Hidhini mëlmesa sipas dëshirës. Peshku është zier mjaftueshëm, nëse ndahet lehtas nga halat.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pasi të jetë zier, peshkut largojani halat, priteni imët dhe kthejeni tek tenxherja me perime.

  Step 5
  Mark as Complete

  Shërbejeni.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Ajvar i përsosur shtëpiak
  next
  Gjellë me bamje
  • 2,278 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr peshk * sipas dëshirës
  1 qepë
  1 karrota
  pak selino
  2 thelpinj hudhre
  magdanoz
  kripë dhe piper i zi
  vaj ulliri

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ajvar i përsosur shtëpiak
  next
  Gjellë me bamje