0 0
Supë shtëpie me mish pule

Supë shtëpie me mish pule

Cuisine:

  Apo ka një mënyrë tjetër më të mirë për të kaluar këtë sezonë virozash? Mos e lini pa e provuar.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,516 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Gjoksin e pulës skuqeni në një enë të thellë me pak vaj ulliri, kripë dhe piper të zi. Pasi të jenë skuqur, lërini mënjanë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në enën e njëjtë skuqini patatet e grira në rende dhe karrotat. Kaurdisini derisa të skuqen mirë, pastaj shtojuni mishin e skuqur më herët.

  Step 3
  Mark as Complete

  Vajin dhe miellin skuqini në një enë tjetër derisa të lëshojnë aromë të mirë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni ujin e vluar, trazojini me tel kuzhine që mos të krijohen dromca dhe sapo të marrë valë lëngu, zbrazeni tek mishi dhe perimet e skuqura.

  Step 5
  Mark as Complete

  Rregullojeni me kripë e piper të zi, mbulojeni me kapak dhe lëreni të zihet në temperaturë të ulët derisa të jenë zier mishi bashkë me perimet.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Tortë për raste të vecanta
  next
  Supa më e shijshme kremoze me selino
  • 1,516 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tortë për raste të vecanta
  next
  Supa më e shijshme kremoze me selino