0 0
Tart me fruta të thata

Tart me fruta të thata

Ingredients

170 gr miell kuinoa
1 lugë gjelle sheqer pluhur
pak kanellë
100 gr gjalpë
1 vezë
140 gr kajsi të thata
85 gr fiq të thatë
100 gr lajthi
Cuisine:

  Një ëmbëlsirë për cdo rast!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 578 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në një enë kombinoni miellin, sheqerin pluhur, kanellën, gjalpin dhe vezën. Trazojini mirë!

  Step 2
  Mark as Complete

  Merrni pak nga masa dhe mbushni me të format përkatëse.

  Step 3
  Mark as Complete

  Vendoseni në furrë në temperaturë 180 gradë për rreth 20 minuta. Ndërkohë prisni imët kajsitë e thata dhe fiqtë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtypni lajthitë dhe i kaloni në një tigan, në zjarr mesatar.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pasi ëmbëlsira të jetë gati e servirni në një pjatë. Sipër i shtoni fiqtë, kajsitë dhe pak sheqer pluhur.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë!

  previous
  Mëlmesat që duhet t’i keni në kuzhinën tuaj!
  next
  Kek me grizë
  • 578 Views
  • Vështirësia: Easy
  • 180 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  170 gr miell kuinoa
  1 lugë gjelle sheqer pluhur
  pak kanellë
  100 gr gjalpë
  1 vezë
  140 gr kajsi të thata
  85 gr fiq të thatë
  100 gr lajthi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Mëlmesat që duhet t’i keni në kuzhinën tuaj!
  next
  Kek me grizë