0 0
Tasqebap me birrë

Tasqebap me birrë

Ingredients

Adjust Servings:
800 gr mish viçi
200 gr kërpudha
200 ml birrë të errët
1 qepë
2 karrota
2 thelpinj hudhre
1 gjethe dafine
2 lugë gjelle pure domatesh
vaj
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Një gjellë me shije më të theksuar falë birrës, e cila i jep një nuancë të veçantë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 393 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën e grirë imët dhe karrotat fërgojini në vaj.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni edhe hudhrën e kaurdisini bashkë të gjitha.

  Step 3
  Mark as Complete

  Mishin ndajeni në kubikë, kriposeni e piperoseni. Kaurdiseni derisa të skuqet mirë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni 500 ml ujë, purenë e domates, dafinën e birrën.

  Step 5
  Mark as Complete

  Gjellën ziejeni për një orë, duke e përzier herë pas here.

  Step 6
  Mark as Complete

  Kërpudhat pritini dhe fërgojini derisa të skuqen e më pas shtojini tek gjella.

  Step 7
  Mark as Complete

  Vazhdojeni zierjen edhe për 15 minuta të tjera e shërbejeni.

  Step 8
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Sallatë me peshk ton
  next
  Supë me lulelakër
  • 393 Views
  • 1.30 hr
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  800 gr mish viçi
  200 gr kërpudha
  200 ml birrë të errët
  1 qepë
  2 karrota
  2 thelpinj hudhre
  1 gjethe dafine
  2 lugë gjelle pure domatesh
  vaj
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë me peshk ton
  next
  Supë me lulelakër