0 0
Tavë me patate e djath

Tavë me patate e djath

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg patate
1 gotë djath të freskët
1 lugë gjelle rozmarinë e freskët
kripë dhe piper i zi
gjalpë
vaj

Një tavë tradicionale me patate, asnjëherë nuk është një ide e keqe. Si thoni ju?

Ingredients

Directions

Share
(Visited 6,088 times, 1 visits today)
Step 1
Mark as Complete

Gjalpën dhe vajin hidhini në një tavë dhe vendoseni në furrën e nxehtë.

Step 2
Mark as Complete

Më pas, tavën largojeni nga furra dhe rendisni në të patatet e prera në rrathë, të cilat më parë i keni kaluar në përzierjen prej rozmarine, kripe e piperi të zi.

Step 3
Mark as Complete

Tavën e përgatitur kështu kthejeni në furrën e ngrohur derisa të piqen patatet. Kujdesuni që herë pas here t’i trazoni me lugë, në mënyrë që të marrin ngjyrë të njëtrajtshme.

Step 4
Mark as Complete

Pas kësaj, sipër patateve hidheni djathin dhe pak rozmarinë shtesë.

Step 5
Mark as Complete

Tava është e gatshme, pas shkrirjes së djathit.
Ju bëftë mirë.

previous
Koktej frutash
next
Sallatë shope
  • 6,088 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200 grade

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg patate
1 gotë djath të freskët
1 lugë gjelle rozmarinë e freskët
kripë dhe piper i zi
gjalpë
vaj

Bookmark this recipe

Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

previous
Koktej frutash
next
Sallatë shope