0 0
Toptha nga rizoto

Toptha nga rizoto

Ingredients

Adjust Servings:
200 gr rizoto
50 gr djath mozzarella
1 vezë
2 lugë gjelle qumësht
1 filxhan miell
1 filxhan troshka buke/galetë
Cuisine:

  Rizoton që u ka ngelur nga darka, shfrytëzojeni për të bërë këta toptha të shijshëm, që mund t’i shërbeni si paragjellë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 96 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Me duar merrni nga rizoto dhe në mes të saj vendosni një kubëz djathë mozzarella.

  Step 2
  Mark as Complete

  Formoni toptha, të cilët më pas do t’i kaloni në miell, vezën e rrahur dhe në fund në troshka buke.

  Step 3
  Mark as Complete

  Piqini në vaj të nxehtë derisa të marrin një ngjyrë të bukur.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Ja cilin lloj peshku duhet ta konsumoni çdo javë
  next
  Mish qengji në furrë
  • 96 Views
  • 25 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  200 gr rizoto
  50 gr djath mozzarella
  1 vezë
  2 lugë gjelle qumësht
  1 filxhan miell
  1 filxhan troshka buke/galetë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ja cilin lloj peshku duhet ta konsumoni çdo javë
  next
  Mish qengji në furrë