0 0
Vezë n’kulac

Vezë n’kulac

Ingredients

Adjust Servings:
4 vezë
4 kulec/kifle rrumbullake
50 gr krem djath
½ lugë gjelle magdanoz
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Shpejt, thjeshtë dhe ndryshe.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 601 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Kulecëve largojuni pjesën e sipërme dhe gërryejini përbrenda tulin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në secilin kulac vendosni një cerek djath krem dhe nga një vezë të plotë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Hidhini kripë e piper dhe renditini në tavën e mbulur me letër kuzhine.

  Step 4
  Mark as Complete

  Kulecët e përgatitur kështu piqini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 20 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pas pjekjes hidhjuni pak magdanoz të grirë dhe shërbejini menjëherë.
  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Marmelatë me dredhëza
  next
  Gjoks pule n’skarë
  • 601 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy
  • 180 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4 vezë
  4 kulec/kifle rrumbullake
  50 gr krem djath
  ½ lugë gjelle magdanoz
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Marmelatë me dredhëza
  next
  Gjoks pule n’skarë